S panem prezidentem v Rusku

Návštěva prezidenta Miloše Zemana do Ruska – listopad 2017. Největší doprovodná mise, která byla vypravena, více než 140 účastníků. Měla jsem čest být členem této mise prezidenta.

Institut Aleny Vitáskové, za který jsem se této cesty zúčastnila, se zabývá ochranou lidských práv a svobod. Institut není financován neznámými zahraničními agenturami, které mají větší zájem o politicko-lobbistické prosazování svých zájmů, či rozvracení dobrých vztahů mezi národy, než o skutečnou ochranu lidských práv. 

PŘEPIS ZÁVĚREČNÉHO ROZHOVORU S ALENOU VITÁSKOVOU Z 31.7.2017

Esplanade

Paní předsedkyně, na co jste opravdu pyšná a co se Vám povedlo za dobu Vašeho působení v úřadě?

Pyšná jsem na spoustu věcí, ale vyjmenuju aspoň ty nejdůležitější: Povedlo se nám zastavit rozšiřování podpory pro obnovitelné zdroje a také zastavit podporu pro zdroje nové. Tím jsme snížili povinné platby pro konečného spotřebitele, pro nás pro všechny v rozsahu desítek tisíců korun. Vybudovali jsme vynikající úřad, který skutečně plní své poslání na energetickém trhu. Je zcela nezávislý, vytváří rovné podmínky, chrání konečného spotřebitele. Jsem na ERÚ pyšná!

 

 

 

ALENA SE SVATOZÁŘÍ

Hospodářské noviny | 31.07.2017 | rubrika: Panorama | strana: 10 | autor: Petr Lukáč

MÁLOKTERÝ STÁTNÍ ÚŘEDNÍK MĚL TAK BOUŘLIVÉ PŮSOBENÍ VE FUNKCI JAKO ŠÉFKA ENERGETICKÉHO REGULAČNÍHO ÚŘADU ALENA VITÁSKOVÁ. A MÁLOKTERÝ Z NICH TAKOVÉ KAUZY USTÁL. KONTROVERZNÍ VLIVNÁ ÚŘEDNICE PO ŠESTI LETECH NA SVÉM POSTU KONČÍ.
Titulek textu se svatozáří je vtipem jen napůl. Jedna z nejmocnějších žen české energetiky se totiž opravdu cítí jako mučednice a bojovnice se zlem. Odcházející šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková si proto fotku, kde jí hotelové lustry právě takovou svatozář vytvářejí, vybrala sama. "Ještě tam dodejte, že mi knížku křtil kněz," říká vážně. 

Vitásková odchází z čela ERÚ

iuhli.cz | 28.07.2017 | rubrika: | autor:


Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková v pondělí skončí ve funkci. Nahradí ji nově zřízená pětičlenná rada úřadu v čele se současným místopředsedou úřadu Vladimírem Outratou.
Kromě Outraty tvoří novou radu ERÚ expert v teplárenství Vladimír Vlk, konzultant a vědecký pracovník Rostislav Krejcar, expert na obnovitelné zdroje, teplo a kogenerace Jan Pokorný a právník Vratislav Košťál.
Dosud jmenoval předsedu ERÚ prezident na návrh vlády, funkční období bylo šestileté. Nová rada má pět členů s pětiletým funkčním obdobím. Členy a jejího předsedu jmenuje vláda na návrh ministra průmyslu a obchodu. V prvních letech zavedení rady nebudou mít všichni členové mandát na celých pět let, a to proto, aby se rada obměňovala postupně. Pětiletý mandát má Vlk, čtyřletý Outrata, tříletý Krejcar, na dva roky zasedne v radě Pokorný a na rok Košťál. 

Alena Vitásková na literární dráze

Autor:Zdeněk Jemelík    7.7.2017

Na svých internetových stránkách se Alena Vitásková představuje jako  „dáma, která se nikdy nevzdá“. Nejde o prázdné vychloubání. Je s podivem, že po čtyřech letech trestního stíhání a půldruhém roce čekání na výsledek odvolání proti nepravomocně uloženému krutému trestu osmi a půl let odnětí svobody dosud neskončila v trvalé péči psychiatrů, ale naopak kromě zvládání náročné funkce předsedkyně Energetického regulačního úřadu a poměrně rozsáhlé  odborné publikační činnosti se pouští na literární dráhu. Po eseji „Na prahu vězení“ z r.2016, v kterém čtenáře seznámila se svým pohledem na její trestní stíhání, vydala v těchto dnech první díl rozsáhlého díla, trilogie Solární baroni, která pojednává o nekalostech, souvisejících s počátky zavádění obnovitelných zdrojů energie v České republice.

Alena Vitásková pokřtila knihu o solárních tunelářích.

Alena Vitásková pokřtila knihu o solárních tunelářích.

„Jsou mstiví a mají dlouhé prsty.“ Miloš Zeman vyslal vzkaz o mafii. Přítomna byla řada osobností

28. 6. 2017 9:34

Končící předsedkyně Energetického regulačního úřadu pokřtila první díl své trilogie o solárních podvodnících v Česku. K vydání knihy s podtitulem Organizovaný zločin, která ji prý během její nelehké situace pomohla zachovat si chladnou hlavu, prostřednictvím dopisu gratuloval i prezident Miloš Zeman. Alena Vitásková, která dle svých slov z dřívějška čelí tzv. energetické mafii, chce v psaní pokračovat i nadále.tp://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Jsou-mstivi-a-maji-dlouhe-prsty-Milos-Zeman-vyslal-vzkaz-o-mafii-Pritomna-byla-rada-osobnosti-493979

POLITICKÉ BAHNO zalila šampaňským...

POLITICKÉ BAHNO zalila šampaňským...

Blesk | 28.06.2017 | rubrika: Politika | strana: 04 | autor: Tomáš Koníček

Křest kontroverzní knihy Aleny Vitáskové (60) Solární baroni
PRAHA - Napsala kontroverzní knihu. Sezvala na její křest kulturní a politickou smetánku a své dílo zalila šampaňským. Šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková (60) se před 150 hosty pochlubila knihou Solární baroni. Popisuje v ní, jak se krade ve velkém!
V knize, která je podle Vitáskové napsána v nadsázce a jde o fikci, jsou hlavní hrdinové skryti pod přezdívkami. Jde o politiky, lobbisty či energetické giganty. Prý v ní popisuje problém, kterému se říká fotovoltaický tunel do veřejných financí a české občany bude stát až bilion korun. I tak ale Vitásková nepřímo přiznává, že podvod se opravdu stal. "Seznámila příhodami, mila jsme se i s příhoda mi, které se v té knize mnohdy i odrážejí," řekla Blesku.
 

Olíbali ji Slováček i Grégr!

Aha! | 28.06.2017 | rubrika: Aktuálně/Politika | strana: 02 | autor: (kon, vr)

Šéfka Vitásková křtila knihu a...
PRAHA baronům, kteří prý vymysleli bilionový tunel do státních financí. A napsala o nich knihu. Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková (60) ji včera pokřtila v luxusním hotelu Esplanade.
A názoroví příznivci ani smetánka ji nenechali na holičkách. Akci moderoval Alexandr Hemala (64), přišel muzikant Felix Slováček (74) s milenkou Lucií Gelemovou (34), zvláštní poradkyně pěti amerických prezidentů dědek Miroslav Grégr (87). Prezident Miloš Zeman (72) se nemohl zúčastnit, tak poslal zdravici. V ní děkuje autorce dle něho humorné knihy, která používá místo jmen politiků pseudonymy, že se nedala . "Beru to jako rozloučení s prací," řekla o knize sama Vitásková. Od srpna bude totiž ERÚ dle novely zákona řídit pětičlenná rada. Sama Vitásková si navíc paradoxně vyslechla nepravomocný rozsudek 8,5 roku nepodmíněně za to, že měla pomoci podvodně udělit licenci na dvě fotovoltaické elektrárny na Chomutovsku. Tvrdí ale, že jde o komplot proti ní. 

Alena Vitásková píše o solárních baronech

Lidové noviny | 28.06.2017 | rubrika: Poslední strana | strana: 20 | autor:

POZITIVNÍ ZPRÁVY
Dosluhující předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková včera v pražském hotelu Esplanade pokřtila knihu Solární baroni - organizovaný zločin, první z chystané trilogie. "Příběhy, které popisuji, jsou pravdivé, jména smyšlená. Cílem je pobavit, ale tak, jako když Černí baroni popisují 50. léta nebo Osudy dobrého vojáka Švejka první světovou válku. V takovém duchu jsem pojala prezentaci stávajícího stavu společnosti. Každý si může vybrat, jestli to bude číst jako surrealismus, nebo naturalismus," řekla Vitásková LN již dříve. Druhý díl, jenž vyjde v září, nese název Příprava mé vraždy, vydání třetích Vrahů v taláru se čeká zkraje příštího roku. kms Tipy a snímky do rubriky posílejte na pozitivnizpravy@lidovky.cz