Alena Vitásková kandiduje: tisková zpráva z 19.7.2016

Tisková zpráva
 
Prohlášení předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové
 
Alena Vitásková dnes ohlásila svoji kandidaturu do senátu, jako nestraník na kandidátce strany Úsvit – Národní koalice ve volebním obvodu Ostravska, kam patří i Petřkovice, kde prožila velkou část svého života.
„Miluji tento region, miluji občany, kteří v něm žijí, za jejich pracovitost a upřímnost. Udělám vše proto, aby se tunelování Ostravska zastavilo, aby se sem vrátil život stejně jako peníze, které nám ukradli. Budu bránit práva občanů a spotřebitelů stejně jako jsem to činila a činím ve funkci předsedkyně ERÚ.
 
Od září se budu plně věnovat volební kampani, na kterou budu čerpat neplacené volno. Oficiálně zahájím kampaň ve významný den pro Ostravsko a to je 9. září na Den horníků a energetiků. V případě, že mi občané regionu dají důvěru a budu zvolena, ukončím své funkční období na ERÚ v souladu s příslušnou legislativou.
 
Situace na Ostravsku nemůže nechat nikoho z nás klidným. O to víc se dotýká těch, kteří z tohoto regionu pocházejí, mají zde rodiny, žijí zde. To, co se na Ostravsku odehrává, je výsledek ZLA aplikovaného na občanech.
 
V senátu mě nezajímá imunita, vím, že senátoři energetické lobby by mě stejně vydali, ale zajímá mě beztrestnost projevu na plénu senátu, zajímají mě politické možnosti, jak pomoci Ostravsku, nejlidnatější části České republiky, kde místo řádné restrukturalizace a práva na důstojný život se dává horníkům žebračenka, vzali jim střechu nad hlavou a nechávají se padnout desítky poctivých podnikatelů.
 
Nyní mé Ostravsko volá o pomoc, to je důvod, proč jsem ochotna předčasně ukončit svůj mandát a proč jsem se rozhodla vstoupit do politiky. Svým voličům mohu slíbit jen jedno, že pokud mi dáte důvěru a budu zvolena, budu za Vás bojovat tak, jak jsem to činila celých 5 let ve funkci předsedkyně ERÚ a že to nikdy nevzdám,“ sdělila Alena Vitásková ke své kandidatuře.
 
 
Kontakt pro média:
Vladimír Černý
tiskový mluvčí ERÚ
Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7
Tel. 724 060 224, www.eru.cz